طراحی دکوراسیون اتاق کار در خانه

طراحی دکوراسیون اتاق کار در خانه
اگر جزء افرادی هستید که زیاد کار می کنید و گاهی مجبور هستید بخشی از کار خود را به خانه بیاورید می توانید برای خود اتاق کار مجزایی داشته باشید. دکوراسیون اتاق کار ایده ای است که کمک می کند تا نظم بیشتری داشته باشید و دیگر وسایل خود را در هر جایی از خانه پخش نکنید اما برای این موضوع نیاز به یک اتاق مجزا ندارید بلکه از فضاهای اضافی و بلا استفاده خانه مانند زیر پله‌ها،‌ کنج دیوار، فرو رفتگی‌ها و ... می توانید استفاده کنید. ما شما را در این مقاله برای داشتن محیطی ایده آل برای فضای کار خود راهنمایی می کنیم.
  1. شناسایی فضای مورد نیاز برای طراحی دکوراسیون اتاق کار

قدم اول خوب بررسی کردن فضای خانه و پیدا کردن قسمت‌های پرت و بلا استفاده است. دنبال جای عجیب و غریبی نباشید،؛ کنج دیوارها،‌ زیر پله،‌ کنار ستون و حتی داخل کمد، دیواری‌های بلا استفاده همه جزئی از فضاهای پرت هستند که به راحتی تبدیل به کتابخانه یا اتاق کار می شوند. لازم نیست فضایی خیلی بزرگ داشته باشید حتی زیر پله ای که یک متر باشد هم برای تبدیل به اتاق کار کفایت می کند.
  1. عنصر اصلی در دکوراسیون اتاق کار نور است

دکوراسیون

[maxbutton id=1 ]

شما قرار است در این فضا مطالعه کنید،‌ پشت کامپیوتر بنشینید و ساعتهای مهمی را در آن فضا سپری کنید پس نیاز به نوری فراتر از نور طبیعی خانه دارید، که عموما این نور را باید با منابع نور مصنوعی تامین کنید زیرا اکثر این فضاهای پرت در فاصله ای دورتر به پنجره قرار دارند ولی حتی اگر در کنار پنجره باشند برای کار در زمان بعد از ظهر و یا شب، نور مخصوص مطالعه می خواهید. انتخاب چراغ مطالعه، درست‌ترین و مناسب‌ترین نور برای دکوراسیون اتاق کار شماست.
  1. زیاد هزینه نکنید
برای داشتن فضای کاری مخصوص به خود، به وسایل زیادی نیاز ندارید؛ یک میز کوچک و یک صندلی هم کار شما را راه میاندازد. که خب این موارد نیز در هر خانه ای پیدا می شود اما اگر قصد خرید دارید و بودجه تان اجازه می دهد، صندلی راحتی برای کار انتخاب کنید و یه شلف کوچک که کتاب‌ها و کاغذ‌های خود را روی آن قرار دهید را نیز به دکوراسیون اتاق کار خود اضافه کنید.
  1. از رنگ‌های تیره و تند دوری کنید
خب شما قرار است کارهای با دقتی مانند مطالعه، کار با کامپیوتر و ... را انجام دهید و از طرفی فضای کوچک و محدودی دارید پس استفاده از رنگ‌های تیره و تند اصلا مناسب نیست. این رنگ‌ها فضای شما را کوچکتر و تنگ می کند و باعث خستگی چشم‌ها می شود. بهترین کار استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید است تا فضایی دلباز و راحت ایجاد شود.
  1. زنگ تفریح داشته باشید
اگر قرار باشد تمام مدت مطالعه و یا کار کنید خیلی زود خسته می شوید. برای رفع این خستگی می توانید یک گلدان طبیعی کوچک و یا یک قاب عکس خانوادگی را روی میز قرار دهید تا هر از گاهی در زمان استراحت به آن‌ها نگاه کنید و انگیزه بگیرید. همین طور لازم است در حین کار و مطالعه زمانی را برای استراحت خود در نظر بگیرید، از جای خود بلند شوید،‌ قدمی بزنید و چیزی میل کنید.
  1.   با توجه به حجم فضا وسایل تهیه کنید
دکوراسیون

بیشتر بخوانید: داشتن یک فضای کوچک به معنای پایان دنیا نیست!

اگر فضای کار شما بزرگ است خب می توانید میز بزرگی بگذارید و هرچه که می خواهید روی آن قرار دهید ولی در این فضاهای کوچک نباید میز شلوغی داشته باشید. یک جا مدادی و یک گلدان کوچک برای روی میز کافیست،‌ بقیه فضا را باید در اختیار کامپیوتر و دفاترتان قرار دهید. اگر از میزهای کشو دار استفاده کنید که چه بهتر فضای مفید شما افزایش می باید. فراموش نکنید در این فضاهای کوچک میز‌ها قرار است وسیله ای کاربردی باشند نه کالایی تجملاتی برای زیبایی دکوراسیون.
  1. فضایی با دسترسی مناسب
جایی که شما قرار است ساعت‌ها در آن وقت بگذارید،‌ نباید دلگیر و خفه باشد و اگر بتوانید آن را در کنار پنجره قرار دهید می توانید از هوای تازه استفاده کنید. البته فضای شما باید نزدیک به کلید و پریز برق باشد تا در هنگام استفاده از لپ تاپ و چراغ مطالعه لازم به استفاده از سیم‌ها و سه راهی‌های بلند نداشته باشید.
برای ثبت دیدگاه خود لطفا وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید