برای عید چه فرشی بخریم؟

برای عید چه فرشی بخریم؟
با نزدیک شدن به نوروز و سال جدید، همه به تکاپو افتاده و دوست دارند دستی به سر و روی خانه خود بکشند. معمولا اولین قدم، همان رسم دیرینه خانه تکانی است که از زمان‌های قدیم بین مردم رواج داشته اما بعد از آن نوبت به نو کردن خانه و وسایل آن می‌رسد. افراد زیادی با شروع سال جدید دوست دارند بعضی از وسایل دکوراسیون خود از جمله مبلمان، پرده‌ها،‌ فرش و ... را نو کنند اما نکته مهمی که وجود دارد ‌این است که بعضی از اجزای اصلی و مهم دکوراسیون دوام خوبی دارند و سال‌ها عمر می‌کنند و از طرفی هزینه‌های زیاد شروع سال نو، اجازه تعویض هر ساله این وسایل را نمی‌دهد پس لازم است خریدی درست و هوشمندانه داشته باشید.4 نکته مهم در انتخاب فرش با توجه به دکوراسیون
  1. یکی از خصوصیات خوب فرش ماشینی را می‌توان، تنوع رنگ‌بندی در آن دانست که برای زیبایی بیشتر باید هماهنگ با رنگ اصلی دکوراسیون انتخاب شود. پس برای انتخاب رنگ فرش، به رنگ سایر اجزای دکوراسیون مانند مبل‌ها، پرده، دیوار و ... توجه کنید و همین‌طور سبک دکوراسیون خود را مد نظر داشته باشید.
  2. خود را محدود به کلیشه‌ها نکنید! مثلا انتخاب فرش سنتی لاکی رنگ تنها مختص دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک نیست بلکه در انواع دکوراسیون‌های مدرن و مینیمالیست و ... نیز کاربرد دارد.
  3. بعد از رنگ، باید ابعاد فرش را بررسی کنید. این که چقدر فضا دارید، فضای شما مستطیل است یا مربع و ... بعد با توجه به این معیار‌ها ابعاد مناسب فرش را انتخاب کنید.
  4. ویژگی‌های فضایی که می‌خواهید برای آن فرش بخرید نقش تعیین کننده‌ای در انتخاب فرش دارند مثلا برای اتاق پذیرایی ظرافت و زیبایی الویت دارد پس انتخاب فرش 1200 شانه و یا فرش 1500 شانه را در نظر داشته باشید در حالی که فرش اتاق کودک باید لطیف و با کیفیت‌تر باشد که خب نمونه‌ای از فرش فانتزی با تولید فرش اختصاصی کودک این نیاز را برطرف کرده است.   

کدام فرش ماشینی برای کدام فضا؟

فرش

[maxbutton id=3 ]

بعد از انتخاب نمای ظاهری فرش، نوبت به ویژگی‌های اصلی‌تری می‌رسد که در دوام فرش تاثیرگذار است. فرش ماشینی کلاسیک از نظر شانه و ‌تراکم در انواع مختلف 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه تولید می‌شود. این تفاوت در میزان شانه و‌ تراکم؛ هر کدام از این فرش‌ها را با ویژگی‌هایی منحصر به فرد برای فضایی از دکوراسیون، مناسب کرده است.
  1. فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه به دلیل‌ تراکم بالا از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردارند و شباهت زیادی به فرش‌های دستباف دارند که خب طبیعتا انتخاب این فرش برای فضای رسمی و شیک مانند اتاق پذیرایی مناسب‌تر است.
  2. فرش 1000 شانه یکی دیگر از فرش‌های ظریف است که ظرافت آن به فرش 1200 شانه و فرش1500 شانه نمی‌رسد اما با این وجود همچنان از نظر زیبایی شبیه به فرش دستباف است و برای اتاق پذیرایی و نشیمن انتخاب مناسبی می‌باشد.
  3. فرش 700 شانه به دلیل ‌تراکم پایین، ضخیم‌تر از دیگر فرش‌ها است و قطعا به ظرافت فرش‌های 1200 و 1500 شانه نیست که به همین دلیل این فرش برای استفاده در اتاق خواب، آشپزخانه و ... انتخاب مناسب‌تری است از طرفی فرش 700 شانه در برابر پاخوردگی مقاومت بالایی دارد و از آنجایی که ضخامت آن بیشتر است احساس گرمی و راحتی بیشتری به شما می‌دهد.
نگران زمان و بودجه خرید فرش نباشیدچیزی که در مورد خرید وسایل خانه از جمله فرش، نگران کننده است قیمت بالای آن‌هاست خصوصا نزدیک عید که هزینه‌های دیگری نیز به مخارج اضافه می‌شود. اما راه کار‌هایی برای کاهش بیشتر هزینه‌ها در خرید فرش ماشینی وجود دارد. ابتدا باید بدانید که در فرش ماشینی کلاسیک هرچه میزان شانه و ‌تراکم افزایش یابد،‌ فرش شما کیفیت بالاتری خواهد داشت و قیمت آن نیز بیشتر می‌شود یعنی فرش 1500 شانه و فرش 1200 شانه جزء گران‌ترین فرش‌های ماشینی کلاسیک و در عوض فرش 500 شانه و 700 شانه، ارزان‌تر هستند.
  • اگر کمی سلیقه خود را تغییر دهیم با انتخاب فرش 1000 شانه به جای فرش 1500 شانه تا حد زیادی صرفه‌جویی کرده‌ایم.
  • از طرفی با خرید اینترنتی فرش، باز هم می‌توانید هزینه خرید فرش را کاهش دهید چون فروشگاه‌های اینترنتی فرش هزینه‌هایی مانند اجاره مغازه، انبار و ... ندارند و از طرفی بعضی از آن‌ها از جمله فروشگاه اینترنتی مرداس با شرایط خرید اقساطی فرش،‌ خرید فرش را در این روز‌ها آسان‌تر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: فرش ارزان را اینترنتی بخرید

برای ثبت دیدگاه خود لطفا وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید