در مورد فرش 700 شانه ماشینی چه می دانید؟

در مورد فرش 700 شانه ماشینی چه می دانید؟
فرش 700 شانه ماشینی یکی از فرش های پرفروش در بازار فرش است. این فرش به دلیل طرح های متنوع و زیبا، قیمت مناسب و جنس خوب معمولا جزء انتخاب های خانواده ها قرار می گیرد. پس بهتر است شما نیز اطلاعاتی راجع به فرش ۷۰۰ شانه داشته باشید و با آن به طور کامل آشنا شوید.فرش 700 شانه ماشینی در بازار به سه گروه تقسیم می شود:
  • فرش 700 شانه واقعی: در این مدل از فرش ماشینی تراکم عرضی برابر ۷۰۰ است یعنی در یک متر عرض این فرش، ۷۰۰ گره وجود دارد. (به تراکم فرش در یک متر از عرض آن، شانه می گویند) برای تشخیص فرش 700 شانه ماشینی کافی است مقیاس خود را از یک متر، کوچکتر کنید یعنی پشت فرش را نگاه کنید و تعداد گره ها را در ۱۰ سانتی متر بررسی کنید. در ۱۰سانتی متر از فرش باید ۷۰ گره وجود داشته باشد و در ۱ سانتی متر از آن، ۷ گره.

[maxbutton id=3 ]

این فرش معمولا در دو طیف ۸ رنگ و ۱۰ رنگ بافته می شود که این دو در بازار از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند. تراکم آن معمولا ۳۰۰۰، ۲۱۰۰ و ۲۵۵۰ است که البته تراکم ۲۵۵۰ بیشترین فروش را میان فرش های ۷۰۰ شانه دارد. در بافت این فرش از دستگاهی مختلفی استفاده می شود اما HCPx2 جزء دستگاه های مدرن و معروف بافندگی فرش است.
  • فرش 700 شانه تبدیلی: این فرش با دستگاه فرش 500 شانه بافته می شود و به دلیل تغییراتی که در دستگاه می دهند فرش به صورت ۷۰۰ شانه تولید می شود و تراکم آن معمولا ۱۵۰۰ است. فرش 700 شانه ماشینی تبدیلی در ۷ رنگ بافته می شود. این فرش به نسبت فرش ۷۰۰ شانه واقعی از کیفیت و قیمت پایین تری برخوردار است. حتی در برخی فروشگاه های غیر معتبر ممکن است آن را به عنوان فرش ۷۰۰ شانه واقعی عرضه کنند. این نکته ای است که حتما باید به آن توجه کنید.
  • فرش طرح 700 شانه: این فرش در واقع فرش ۵۰۰ شانه است و فقط طرح هایی که در آن استفاده می شود از طرح ها و نقش های فرش 700 شانه ماشینی است و معمولا با تراکم ۱۰۰۰ به بازار عرضه می شود. این فرش مانند فرش ۷۰۰ شانه واقعی به صورت ۸ رنگ و ۱۰ بافته می شود. قیمت کم و طرح هایی متنوع و زیبایی که مربوط به فرش ۷۰۰ شانه است باعث فروش بیشتر این فرش شده است.

هنگام خرید فرش 700 شانه ماشینی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فرش

بیشتر بخوانید: با فرش ماشینی ۷۰۰ شانه خانه تان را فرش کنید

اگر شما برای خرید فرش به بازار بروید خواهید دید که هر سه فرش ذکر شده را فرش ۷۰۰ شانه می گویند. اما در واقع فرش ۷۰۰ شانه واقعی از دو فرش دیگر برتری دارد و البته که از نظر قیمت نیز گران تر است. در مجموع فرش 700 شانه ماشینی به دلیل قیمت مناسب و تنوع طرح و رنگ در بازار محبوبیت زیادی دارد. ضخامت آن نسبت به فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه بیشتر است که این باعث راحتی و گرمای بیشتری می شود و همچنین پاخوردگی در آن تاثیر چندانی ندارد، پس اگر جزء افرادی هستید که بیشتر تمایل به زمین نشستن دارید این فرش گزینه مناسب و راحتی برای شماست. این فرش در نوع خود زیبایی و تنوع زیادی دارد اما اگر فقط به زیبایی و ظرافت اهمیت می دهید و به دنبال فرش نازک و سبک هستید بهتر است به سراغ این فرش نروید.به جز موارد بالا، حتما در هنگام خرید به کیفیت فرش و شرکت تولید کننده آن نگاه کنید چرا که کیفیت فرش در واقع ارتباط مستقیمی با نخ استفاده شده، در صد خالص بودن مواد و دستگاه بافنده و رنگ های استفاده شده دارد. فرش می تواند تراکم کمی داشته باشد ولی از مواد با کیفیت در آن استفاده شده باشد و همین طور الزاما فرش با تراکم و شانه بالا حتما فرش با کیفیتی نیست. هرچند در هنگام خرید فرش نکات زیادی را باید در نظر بگیرید اما کار خیلی سخت و پیچیده ای نیست و شما می توانید با کمی دقت مناسب ترین فرش را برای خود تهیه کنید.
برای ثبت دیدگاه خود لطفا وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید